Dva gola van Dijka, rdeči karton Alisona ter +11 točk

Premier Liga 30. Nov 201917:53 > 17:56
Clive Brunskill/Getty Images

Liverpool je prišel do nove zmage, tokrat so pred domačimi z 2:1 s težavami premagali Brighton. Oba gola je zabil Virgil van Dijk, Alisson Becker pa je prejel rdeči karton. Prednost redsov pred Cityem je sedaj že +11 točk.

Liverpool je pred domačimi gledalci želel nadaljevati izjemno serijo na svojem Anfieldu in hkrati dodatno povečati prednost pred Manchester Cityem, ki je danes samo remiziral z Newcastlom z 2:2.

Za redse se je začelo sijajno, saj so že v 24. minuti vodili z 2:0. Oba zadetka pa je presenetljivo zabil Virgil van Dijk, ki je zabil z glavo obakrat po podaji s kota in prostega strela, ko je asistiral Trent Alexander-Arnold.

Zdelo se je, da je tekma odločena in, da bo Liverpool na dokaj lahek način prišel do zmage, vendar se je zapletlo. V 76. minuti je namreč Alisson Becker zaradui prekrška prejel rdeči karton in moral v slačilnico. Namesto njega je med vratnici stopil Adrian. Brighton pa je takoj znižal, v 78. minuti je bil natančen Lewis Dunk.

Vendar modro-belim je na koncu za presenečenje zmanjkalo časa. Liverpool je trenutno že pri 40-ih točkah prednost pred Manchester Cityem pa so povečali na enajst točk.