Mourinho: Alliju dajemo prostor za kreativnost

Premier Liga 30. Nov 201920:11 > 20:14
Julian Finney/Getty Images

Menedžer Tottenhama Jose Mourinho je bil po včerajšnji tesni zmagi proti Bournemouthu zadovoljen z reakcijo navijačev, ki so ekipo nagradili z aplavzi.

Spursi so v soboto vpisali še tretjo zaporedno zmago po prihodu Mourinha. V 14. krogu Premier lige so doma s 3:2 premagali Bournemouth, junak tekme pa je bil z dvema goloma Dele Alli, o katerem se je po tekmi razgovoril portugalski trener.

Igra na položaju, na katerem je srečen in sproščen. Dobiva prostor za svojo kreativnost, ki je ima na pretek. Mislil, da je od mojega prihoda naprej odigral tri sijajne tekme,” razmišlja Mourinho.

Portugalski trener sicer ne more biti zadovoljen z zaključkom tekme, saj so njegovi fantje skoraj zapravili prednost 3:0. Dva gola za češnje je dosegel Harry Wilson.

V času naše najboljše igre smo dosegli tretji gol in bili blizu četrtemu. Ko so gostje dosegli prvega, se je tekma povsem spremenila. Čutila se je utrujenost fantov zaradi intenzivne igre. Kljub temu smo tudi mi imeli priložnosti, da dosežemo še kak gol. V Premier ligi so tekme vedno “žive”. V glavnem smo igrali dobro, bilo pa je tudi nekaj težki trenutkov, a mislim, da so navijači uživali. V štirih dneh smo dosegli sedem golov,” je slikovito opisal Mourinho in dodal. “Navijači obožujejo ta klub. Ne trdim, da obožujejo tudi mene, a me jemljejo kot pravega profesionalca, ki bi rad dal klubu vse. Če je ljudem všeč moj način dela, imajo še več razlogov, da me obožujejo. A za navijače je najbolj pomembno, da podpirajo ekipo. To bomo potrebovali v lovi na najvišja mesta, ki si jih ta nadarjena ekipa zasluži.

Spursi so v soboto skočili na peto mesto (20 točk) in za vodilnim Liverpoolom zaostajajo za 20 točk.