Leicester z VAR preko Evertona, remi Uniteda in Ville

Premier Liga 1. Dec 201919:18 > 19:29
Michael Regan Getty Images Sport

Nogometaši Leicestra so v 14. krogu Premiershipa na svojem igrišču premagali Everton z 2:1, potem ko so do zmage prišli po preobratu in s pomočjo VAR v 96. minuti. United in Villa sta se na Old Traffordu razšla brez zmagovalca (2:2).

Na King Power stadiumu so v vodstvo z 1:0 prišle karamele, v vodstvo jih je v popeljal brazilski vezist Richarlison (23′). Lisice so v drugem polčasu prišle do preobrata. Najprej je izid izenačil Jamie Vardy (68′), Leicester pa je globoko v sodnikovem podaljšku (96′) prišel do zmagovitega zadetka. Gol Kelechija Iheanacha je bil zaradi domnevnega prepovedanega položaja najprej razveljavljen, kasneje pa je VAR potrdil napako sodnikov, priznal gol Nigerijcu in Leicestru prinesel 12. zmago v letošnji sezoni. Everton je izgubil 8. letos in je s 14-imi točkami na 17. mestu Premiershipa. Leicester je z 32-imi točkami na 2. mestu.

V zadnjem obračunu dneva je Manchester United doma gostil Aston Villo. Povedli so gostje, v 11. minuti je po podaji El Ghazija zadel Grealish. Do izenačenja so rdeči vragi prišli v 42. minuti, ko je po strelu Rashforda z glavo, žogo v svojo mrežo poslal vratar Ville Heaton. United je v drugem polčasu povedel z 2:1, ko je mrežo Heatona zatresel Lindelöf (64′). Villa se je v igro vrnila že dve minuti kasneje (66′), ko je končni rezultat po podaji Targetta postavil Mings. United je s 6. remijem in 18. točko na 9. mestu, Villa je s 3. remijem osvojila še 15. letos in je na 15. mestu.