Mourinho: Manchester United je zame zaprto poglavje

Premier Liga 3. Dec 201912:54 > 12:57
Julian Finney/Getty Images

Portugalec Jose Mourinho se bo v sredo prvič vrnil na Old Trafford. Novi trener Tottenhama bi lahko še dodatno poglobil krizo rdečih vragov.

Spursi so po prihodu Portugalca dobili tri zaporedne tekme, serijo pa bodo skušali nadaljevati na Old Traffordu, kjer je Mourinho deloval dve leti in pol, preden je lani decembra dobil odpoved.

Počutim se dobro, obožujem velike tekme, rad igram proti najboljšim ekipam na svetu. To je najbolj pomembno. Povratek na Old Trafford je povratek na kraj, kjer sem bil srečen. To lahko priznam. Z navijači imam odličen odnos. Zadnjič sem bil tam v vlogi strokovnega komentatorja, ko so me navijači toplo sprejeli. To mi je prijalo. V sredo se v Manchester vračam kot trener ekipe, ki bo skušala premagati United. Vse skupaj bo torej nekoliko drugače,” pred derbijem kroga razmišlja Mourinho.

Manchester United je zame zaprto poglavje. Po odhodu iz kluba sem potreboval kar nekaj časa, da sem dojel, kaj vse se je zgodilo. Pripravil sem se za nov izziv in United je zdaj moja preteklost. Govorite, kot da sem včeraj zapustil United, a temu ni tako. Minilo je že skoraj leto dni. Sem v Tottenhamu in zato lahko o Unitedu govorim le kot o nasprotniku. Še vedno sem ista oseba, zelo sem srečen. Tega ne bom skrival, ker mi to ne bi uspelo. Vsi, ki me poznajo, čutijo, da sem srečen. To je najbolj pomembno.

Mourinho hkrati ni želel govoriti o trenutnem trenerju rdečih vragov. Novinarje je predvsem zanimalo, če je Solskjaer po njegovem mnenju adekvatna zamenjava zanj. Portugalec je sicer še vedno prepričan, da lahko Manchester United v tej sezoni pride do solidnega rezultata.

United ima v tej sezoni nekaj pomembnih ciljev. Osvojiti mora evropsko ligo, kjer so na dobri poti. Osvojijo lahko ligaški pokal in FA pokal. To jim lahko uspe.

Tekma je na sporedu v sredo ob 20.30 s prenosom na Sportklubu 2.