Solskjaer: Ne skrbi me za prihodnost

Premier Liga 3. Dec 201910:59 > 11:09
Stu Forster/Getty Images

Manchester United po seriji slabših rezultatov v sredo čaka zahtevna tekma s Tottenhamom, ki ga po novem vodi nekdanji trener rdečih vragov Jose Mourinho. Ole Gunnar Solskjaer pred derbijem zatrjuje, da ni v skrbeh za svoje mesto.

Manchester United je trenutno šele na 9. mestu in je v letošnji sezoni Premier lige zbral le 18 točk. Rdeči vragi za vodilnim Liverpoolom zaostajajo za kar 22 točk, za četrtim Chelseajem pa za osem. Navijače angleškega velikana pa ob tem najbolj skrbi predvsem dejstvo, da je igra njihovega kluba zelo neprepričljiva. Tudi zato je Ole Gunnar Soslkjaer pod vse večjim pritiskom.

Prevečkrat smo remizirali in izgubili. Remije moramo pretvoriti v zmage, nogomet se igra zaradi zmag. Nismo srečni, ker vemo, da znamo igrati veliko bolje. Trdo delamo, a kljub temu ne dosegamo rezultatov, ki si jih zaslužimo,” razkriva Solskjaer, ki zatrjuje, da z Edom Woodwardom zaenkrat še ni govoril o njegovi prihodnosti.

Ves čas sva v kontaktu, zato krizni sestanki niso potrebni. Večkrat na teden se pogovarjava in delava načrte za prihodnost, ki jih uresničujemo in nadgrajujemo. Odločili smo se za nekaj, kar je bilo nujno potrebno, zdaj pa smo v situaciji, ki nas ne osrečuje, zato nam preostane le trdo delo.

Norvežan zaenkrat ni v skrbeh za svoj položaj, čeprav smo v tej sezoni videli že kar nekaj sprememb na klopeh premierligaških klubov. Trenutno je prost tudi Mauricio Pochettino, ki so si ga pri Unitedu želeli, ko so odstavili Mourinha.

Ne skrbi me. Osredotočam se le na mojo službo in da dajem vse od sebe, veselim se naslednje tekme,” je na torkovi novinarski konferenci dejal Solskjaer, čigar moštvo je osvojilo 26 točk na zadnjih 22 tekmah v prvenstvu. Norvežan je potrdil, da bo tudi tokrat manjkal Paul Pogba, ki še vedno ni okreval po poškodbi gležnja. V ekipo se sicer vrača Scott McTominay.