Črna serija se nadaljuje – Brighton šokiral Arsenal!

Premier Liga 5. Dec 201923:07 > 23:09
Marc Atkins, Getty Images Sport

Topničarji so na 15. tekmi Premier lige znova razočarali svoje navijače in doma izgubili proti Brightonu, ki je na Emiratesu slavil z 2:1.

Arsenal nadaljuje z neverjetno serijo. Londončani so v vseh tekmovanjih brez zmage že kar devet tekem. Tudi odhod Emeryja ni predramil ekipe, ki je še naprej v slabi formi.

Brighton je v angleški prestolnici prekinil serijo treh zaporednih porazov in je zdaj z 18 točkami na 12. mestu Premier lige, za Arsenalom pa zaostaja za vsega eno točko.

Gostje so v prvem polčasu povsem nadigrali Arsenal, ki je zaradi izvrstne predstave Bernda Lena na odmor odšel z le enim golom zaostanka. V prvem polčasu je bil v 36. minuti natančen Adam Webster.

Gostitelji so izenačili v 50. minuti, ko je bil natančen Lacazette in v 65. minuti prišli do popolnega preobrata, a je VAR zaradi prepovedanega položaja razveljavil gol Davida Luiza.

Arsenal je nato neuspešno lovil zmago, šok za domače pa je sledil v 80. minuti, ko je za Brighton zadel Neal Maupay.

Topničarje v naslednjem krogu čaka mestni obračun z West Hamom, Brighton pa se bo doma pomeril z Wolverhamptonom.