Manchester City: Sodelujemo s policijo

Premier Liga 7. Dec 201923:14 > 23:17
Lintao Zhang, Getty Images Sport

Manchesterski derbi, ki ga je z 2:1 dobil United, je zaznamovala tudi sramotna scerna in žaljivke navijačev namenjene Unitedovem nogometašu Fredu.

Že med samo tekmo se je video s tribun Etihada začel širiti po socialnih omrežjih. Po koncu tekme se je z izjavo za javnost oglasil Manchester City.

“Manchester City se zaveda video posnteka, ki kroži po internetu in na katerem je videti, da eden navijač na rasni osnovi žali nogometaša na tekmi proti Manchester Unitedu. Klub sodeluje s policijo, saj bi rad pripomogel k temu, da se razkrijejo vsi posamezniki, ki so sodelovali v tem. Klub s policijo sodeluje tudi zaradi predmetov, odvrženih na zelenico med samo tekmo. Naš klub ima ničelno toleranco do kakršnekoli diskriminacije. Vsem, ki sem ji dokaže, da so krivi za žaljivke na rasni osnovi, jim bo vstop na naš stadion prepovedan do konca življenja”.

sportklub