Preminil legendarni trener Aston Ville Ron Saunders

Premier Liga 7. Dec 201920:53 > 20:55
Stu Forster, Getty Images Sport

V 88. letu je v soboto preminil legendardni trener Aston Ville Ron Saunders.

Aston Vila je obvestila svoje navijače o smrti legendarnega trenerja Rona Saundersa.

“V soboto 7. decembra ob 15:00 uri je žal preminil Ron Saunders. Njegova družina je zaprosila za spoštovanje zasebnosti v teh težkih trenutkih”, se glasi uradno sporočilo kluba.

Saunders je eden od najboljših menedžerjev Aston Ville, ki jo je vodil od leta 1974 do 1982. Ekipo je vodil do napredovanja v elitni rang že v svoji prvi sezoni. Pod njegovim vodstvom je Villa osvojila ligaški pokal in pokal pokalnih zmagovalcev leta 1981.

V svoji karieri je vodil tudi velika rivala Aston Ville, Birmingham in WBA. Prav tako je bil menedžer Yeovila, Oxforda, Manchester Cityja in Norwicha. Na nedeljskem srečanju Premier lige bodo nogometaši Ville proti Leicestru njemu v času nosili črne trakove, tekma se bo začela tudi z minuto aplauza v njegov spomin.

sportklub