Wenger: Arteta je neizkušen, zato potrebuje prave ljudi

Premier Liga 18. Dec 201911:34 > 11:37
Laurence Griffiths, Getty Images Sport

Nekdanji trener Arsenala Arsene Wenger pravi, da ima glavni kandidat za mesto glavnega trenerja topničarjev Mikel Arteta velik potencial, a da se mora obkrožiti s kvalitetnimi pomočniki, v kolikor želi napisati dobro zgodbo.

Nekdanji španski nogometaš in aktualni pomočnik Pepa Guardiole pri Manchester Cityju Mikel Arteta je glavni kandidat za trenerski stolček londonskega Arsenala.

Povezano

Mediji na Otoku trdijo, da je le še vprašanje časa, kdaj se bo Arteta iz sinjemodrega dela Manchestra preselil na sever Londona in bo imenovan za novega glavnega trenerja Arsenala, kjer bo nasledil Unaia Emeryja

V kolikor do tega pride, bo španski strateg imel popolno podporo trenerske legende kluba Arsena Wengerja: “Navijam za Arsenal in podpiram vsakogar, ki vodi ta klub. Zdaj podpiram Ljungberga, če pride Mikel, bom navijal zanj,” je dejal 70-letni francoski strateg.

“Arteta je zelo inteligenten, strasten in podkovan trener. Verjamem, da bo imel mogočno prihodnost, saj se je veliko naučil kot asistent, je pa res, da nima izkušenj na mestu glavnega trenerja. Zanj bi bilo najbolje, da se obkroži s pravimi ljudmi,” je še dodal Wenger.

Arteta je od leta 2011 do 2016 nosil dres Arsenala, bil pa je tudi kapetan londonskega kluba.