Lampard premagal Mourinha, poraz Uniteda proti Watfordu

Premier Liga 22. Dec 201919:17 > 19:18
Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Nogometaši Chelsea so na zadnjem srečanju 18. kroga Premier lige z 2:0 slavili na gostovanju pri Tottenhamu. Učenec Frank Lampard je tako premagal svojega učitelja Joseja Mourinha, ki je bil njegov trener v igralski karieri pri Chelseaju.

Po dveh porazih je Chelsea z goloma Williana prišel do zmage nad Tottenhamom. Willian je prvi zadetek dosegel v 12. minuti, ko je zadel po podaji Kovačića. V 4. minuti sodniškega dodatka prvega polčasa je uspešno izvedel 11-m, še drugič premagal Gazzanigo in postavil izid prvega dela igre ter kot se je kasneje izkazalo, tudi konči rezultat srečanja. Chelsea je mrežo nasprotnika zatresel tudi v 55. minuti, a je bil gol Tammyja Abrahama razveljavljen zaradi prepovedanega položaja.

Tottenham je od 62. minute igral z igralcem manj, saj je direktni rdeči karton prejel Heung-min Son, ki je Rüdigerja po zračnem dvoboju in pristanku na tleh udaril z nogo. Sodnik mu je predčasno pot v slačilnico pokazal, potem ko je dogodek preveril s pomočjo VAR. Po 18-ih krogih je Chelsea z 10-imi zmagami, dvema remijema in šestimi porazi 4., osvojil je 32 točk. Tottenham na 7. mestu ima 26 točk, na svojem računu pa ob sedmih zmagah petih remijih še šest porazov.

V prvem nedeljskem srečanju dneva je Manchester United nepričakovano izgubil v gosteh pri zadnjeuvrščenemu Watfordu, ki je do zmage prišel v drugem polčasu, ko sta v razmaku štirih minut zadela Sarr (50′) in Deeney(54′). To je bil 5. poraz Uniteda v tej sezoni, s 25-imi točkami rdeči vragi ostajajo na 8. mestu Premiershipa. Watford je prišel do šele svoje druge zmage v letošnji sezoni in je z 20-imi točkami še vedno na zadnjem 20. mestu Premier lige.