Don Carlo preporodil Karamele, sršeni boljši od Ville

Premier Liga 28. Dec 201917:51 > 17:54
Ian MacNicol, Getty Images

Nogometaši Evertona so v 20. krogu premier lige z 2:1 v gosteh premagali Newcastle in vpisali še drugo zmago po prihodu Carla Ancelottija.

Prihod izkuše

nega Italijana je kot kaže obudil slačilnico Evertona. Še posebej to velja za napadalca Dominica Calvert-Lewina, ki je zadel dvakrat in prinesel zmago “drugi violini” mesta Liverpool.

Mladi Anglež je izkoristil odbitek v kazenskem prostoru in s petih metrov zatresel mrežo za vodstvo gostov v 13. minuti. V 56. minuti je na 1:1 poravnal Fabian Schär, ki mu je podal Andy Carroll, toda Everton je že osem minut kasneje povedel z 1:2.

Richarlison je prodrl po desni strani in  na drugi vratnici zaposlil Calvert-Lewina, ki mu ni bilo težko premagati Martina Dubravke. Everton ima sedaj 25 točk in je na 10. mestu, enako število točk imajo tudi srake, mesto nižje.

Watford je na svojem igrišču s 3:0 prepričljivo odpravil Aston Villo in tako dobil bitko dveh ekip, ki se bosta kot kaže na koncu sezone borili za obstanek. Tako kot pri Evertonu, je tudi sršene očitno menjava na trenerskem stolčku preporodila (Nigel Pearson).

Na zadnjih treh tekmah so osvojili sedem točk in se tako odlepili z dna. Imajo 16 točk, Villa je eno mesto spredaj z 18-timi.

Junak tekme je bil kapetan Troy Deeney, ki je zadel dvakrat, drugič z enajstih metrov. Končni rezultat 3:0 je v 71. minuti postavil Ismaila Sarr. Zmaga je vredna še toliko več zato, ker so od 57. minute dalje domači igrali le še z desetimi. Izključen je bil Adrian Mariappa.

Tekma med Southamptonom in Crystal Palaceom se je končala brez zmagovalca (1:1), oba gola sta padla v drugem polčasu.

V 50. minuti je mrežo svetnikov zadel James Tomkins, točko pa je domačim prinesel Danny Ings, ki je v 74. minuti izkoristil veliko napako Martina Kellya in dosegel že 12. gol te sezone.

Southampton je z 22 točkami na 15. mestu lestvice, medtem ko je Palace deveti s 27-timi.

V zgodnje popoldanskem obračunu je Brighton doma z 2:0 odpravil Bournemouth. Za “galebe” sta bila natančna Alireza Jahanbakshsh in Aaron Mooy.

Brighton (14.) in Bournemouth (16.) se oba nahajata v “spodnjem domu” razpredelnice, tako da se bosta najverjetneje ob koncu sezone borila bolj za obstanek, kot za uvrstitev v evropske pokale.