Prvenec Artete: Man. United padel na Emiratesu!

Premier Liga 1. Jan 202020:40 > 23:00
Dan Mullan/Getty Images

Arsenal je na derbiju 21. kroga v Premier League z 2:0 pred domačimi gledalci ugnal ekipo Manchester Uniteda. Mikel Arteta je tako na svoji drugi tekmi na klopi topničarjev vpisal svojo prvo zmago v trenerski karieri.

Mikel Arteta je danes drugič vodil ekipo Arsenala v Premier League. Pred topničarji pa je bila na sporedu še druga pomembna tekma. Potem, ko so pred nekaj dnevi po preobratu izgubili proti Chelseaju, so tokrat vendarle prišli do zmage.

Na Emiratesu je danes padel Manchester United, ki znova ni bil na svojih najvišjih obratih.

Arsenal je v prvem polčasu prevladoval na Emiratesu in prišel tudi do prednosti z 2:0. V 8. minuti je bil najprej natančen Nicolas Pepe. Ob zaključku polčasa pa je bil natančen še grški branilec Sokratis.

V drugem delu srečanja so se vendarle prebudili tudi rdeči vragi, vendar so imeli bolj kot ne jalovo prevlado na igrišču. Najlepšo priložnost za goste je v 59. minuti zapravil Andreas Pereira.

United še naprej zaseda 5. mesto, kjer ima 31 točk. Arsenal je 10. in pri 27. točkah.