Arteta: Auba ne gre nikamor, je naš ključen igralec

Premier Liga 3. Jan 202010:38 > 10:39
Catherine Ivill/Getty Images

Menedžer Arsenala Mikel Arteta je ovrgel možnost, da bi sijajni napadalec Pierre-Emerick Aubameyang januarja zapustil topničarje.

V svetovnih medijih se že več mesecev pojavljajo namigovanja, da naj bi Aubameyang že januarja letos zapustil Arsenal. Najprej je Gabonca lovila Barcelona, zdaj pa naj bi se zanj ogrel tudi Real Madrid, ki je po poročanju španskih in otoških medijev zanj pripravil 70 milijonov funtov. Na novinarski konferenci pred tekmo FA pokala je novi trener topničarjev Mikel Arteta ovrgel možnost, da bi priljubljeni Auba zapustil London.

O tem niti ne razmišljamo. Želim ga v svoji ekipi, je zelo pomemben,” je bil kratek Arteta, ki ga trenutno skrbi tudi status švicarskega vezista Granita Xhake, ki naj bi bil tik pred odhodom k Herthi iz Berlina.

Pogovarjal sem se z njim. Zanimalo me je, zakaj po njegovem mnenju Arsenal ni pravi klub zanj. Povedal sem mu, kaj si mislim, hkrati pa upam, da ga bodo igralci podprli in mu pomagali ter spremenili njegovo mnenje. Tudi on je za nas zelo pomemben,” dodaja Španec.

Arsenal je v 21. krogu Premier lige navdušil in z 2:0 nadigral Manchester United. To je bila za Arteto prva zmaga odkar je prevzel klub, za katerega je nekoč tudi igral.