Štirica rdečih vragov, prepričljiv tudi Chelsea

Premier Liga 11. Jan 202017:49 > 17:54
Julian Finney/Getty Images

Manchester United je v 22. krogu Premier lige na Old Traffordu prepričljivo s 4:0 odpravil Norwich. Leicester je doma klonil proti Southamptonu z 2:1, medtem ko je bil Chelsea na Stamford Bridgu s 3:0 boljši od Burnleyja. Arsenal samo do točke proti Crystal Palacu (1:1).

Manchester United je na Old Traffordu odigral enega od najboljših dvobojev v sezoni in rutinirano prišel do treh točk proti Norwichu. Strelske vaje domačih je v 27. minuti začel Marcus Rashford po lepi podaji Juana Mate, ki je v 52. minuti podvojil prednost iz najstrožje kazni.

Samo dve minuti kasneje je Mata znova podal do Martiala, ki je povišal na 3:0, medtem ko je končni izid v 76. minuti postavil mladi Mason Greenwood.

Ekipa Oleja Gunnarja Solskjaerja je sedaj peta na lestvici s 34 točkami, Norwich ostaja zadnji (14).

Drugouvrščeni Leicester je doživel tretji poraz na zadnjih petih tekmah, potem ko je Southampton na King Power stadionu slavil z 2:1 in se, vsaj delno, oddolžil za boleč poraz z 9:0.

Lisice so povedle v 14. minuti prek Dennisa Praeta, v drugem polčasu pa sta za preobrat poskrbela Stuart Armstrong in Danny Ings.

Chelsea je brez težav odpravil Burnley – 3:0. V prvem polčasu sta v polno merila Jorginho v 27. minuti iz najstrožje kazni in Tammy Abraham v 38., vse dvome o zmagovalcu pa je v četrti minuti drugega polčasa razrešil Callum Hudson Odoi.

Zasedba Franka Lamparda je na četrtem mestu z 39 točkami, Burnley je na 15. mestu s 24 točkami.

Everton nadaljuje z odličnimi igrami po prihodu Carla Ancelottija. Richarlison je dosegel edini zadetek na obračuu proti Brightonu in poskrbel za tretjo zmago na četrti tekmi od prihoda Italijana.

Arsenal je na prvi sobotni tekmi prišel samo do točke na gostovanju pri Crystal Palacu (1:1), brez zmagovalca sta se razšla tudi Wolverhampton in Newcastle.