United je dobil novega stalnega kapetana

Premier Liga 17. Jan 202011:39 > 11:43
Catherine Ivill, Getty Images Spor

Branilec Harry Maguier je bil imenovan za novega stalnega kapetana Manchester Uniteda namesto Ashleyja Younga, ki bo klub zapustil po koncu sezone in se preselil v Inter.

Informacijo je v petek za Sky Sports potrdil menedžer rdečih vragov Ole Gunnar Solskajer.

Ashley Young je pred letom dni na mestu kapetana nasledil Antonia Valencio, vendar ni prav dolgo ostal na mestu “prvega med enakimi” pri ekipi iz Old Trafforda.

Ashley bo poleti dopolnil 35-let. Če mu nekdo ponudi dveletno pogodbo, je na njemu, da jo sprejme. Mi mu kaj takšnega nismo bili pripravljeni ponuditi. Bil je dober služabnik kluba, kapetan, osvajal je trofeje, …” je ob tem dejal Norvežan.

Manchester United je poizkušal pokvariti posel Interju, vendar je izkušnemu bočnemu branilcu ponudil samo pogodbo do leta 2021.

Novi kapetan Harry Maguier je na Old Trafford prišel lansko poletje iz Leicestra v zameno za 70 milijonov funtov in nekajkrat že nosil kapetanski trak.