Liverpool je nezaustavljiv, padli tudi rdeči vragi

Premier Liga 19. Jan 202016:59 > 18:17
Michael Regan, Getty Images Sport

V Premier ligi v sezoni 2019/2020 ni več ekipe, ki je Liverpool še ni uspel premagati. Na velikem derbiju 23. kroga so redsi z 2:0 premagali Manchester United in še povečali prednost na lestvici.

Zasedba Jürgena Kloppa tako nadaljuje neverjetno serijo neporaženosti. Tokrat je Liverpool premagal večnega rivala in mu zadal sedmi poraz v tej sezoni. Liverpool ima po današnji zmagi že 68 točk, United pa je na petem mestu s 34 točkami.

Uvodnih 10 minut ni postreglo z nevarnimi situacijami pred enimi ali drugimi vrati, nato pa je v 14. minuti po podaji Trenta Alexandra-Arnolda iz kota z glavo zadel Virgil van Dijk. Prenizek ob Van Dijku je bil Harry Maguire, Nizozemec pa je to znal izkoristiti.

V nadaljevanju prvega polčasa je Liverpool na Anfieldu ves čas napadal. Gostitelji so dosegli še dva gola, a sta bila oba upravičeno razveljavljena. Najprej je na duhovit način zadel Roberto Firmino, a je bil gol po posredovanju VAR-a zaradi predhodnega prekrška nad Davidom de Geo upravičeno razveljavljen, nato pa je zadel še Georginio Wijnaldum, ki pa je bil v ofsajdu.

Rdeči vragi so v prvem polčasu s strelom poskušali le v 40. minuti, ko je bil nenatančen Anthony Martial, do konca prvega polčasa pa so imeli še eno zares lepo priložnost gostitelji. Pred De Geo se je sam znašel Sadio Mane, ki pa ni uspel ugnati španskega vratarja.

Na začetku drugega polčasa je Liverpool še bolj silovito pritisnil v lovu na drugi gol na tekmi. V vsega treh minutah so priložnosti zapravili Mohamed Salah, Jordan Herdenson in Alex Oxlade-Chamberlain. Dvakrat je sijajno posredoval De Gea.

Po silovitem pritisku redsov so se prebudili tudi gostje, zato smo do konca obračuna spremljali zares silovit ritem. Razigral se je Fred, najlepšo priložnost za United pa je zapravil Martial, ki je bil sam pred Alissonom, a je s premočnim strelom žogo poslal čez gol.

United je v zaključku vse sile stavil v napad, Liverpool pa se je uspešno branil in na koncu prišel še do drugega zadetka. Po dolgem napadu Uniteda se je Mata znašel v ofsajdu, sodniki pa so pustili prednost, kar je sijajno izkoristil vratar Liverpool Alisson. Brazilec je takoj v ogenj poslal Salaha, ki je ob Davidu James zadržal žogo in se sprehodil do gola Uniteda ter vendarle dosegel svoj prvi gol proti rdečim vragom.