Getty Images/Dave Thompson

22.01.2020 | 22.48

Zmagi za Leicester in Tottenham, poškodba Vardyja

Leicester City je v 24. krogu Premier lige s 4:1 premagal West Ham, a plačal visok davek, saj je izgubil prvega strelca lige Jamieja Vardyja, ki se je poškodoval. Do zmage je prišel tudi Tottenham.

Jamie Vardy

Michael Regan/Getty Images

Lisice so doma povsem nadigrale kladiva. Domači so povedli v 24. minuti, ko je bil natančen Barnes, a so jih nato že v prvem polčasu "napadle" poškodbe. Najprej jo je v 34. minuti skupil Mendy, v 43. minuti pa še prvi strelec Jamie Vardy, ki se je prijel za stegensko mišico. Prve ocene ga na tribuno selijo za vsaj tri tedne.

Vendar omenjeni poškodbi nista potolkli Leicester Cityja. V peti minuti sodniškega dodatka je za 2:0 zadel Ricardo Pereira. West Ham se je v tekmo vrnil v 50. minuti, ko je Mark Noble zadel iz sumljivo dosojene 11-metrovke, v končnici tekme pa je šov uprizoril Ayoze Perez, ki je dosegel dva gola in postavil končni izid, 4:1 za Leicester City.

Do pomembne zmage je prišel Tottenham, ki je z 2:1 premagal Norwich. Ekipa Joseja Mourinha se je znova mučila, junak zmage pa je bil Dele Alli, ki je zadel za 1:0, nato pa še podal za zmagovit gol Sona. Edini gol za kanarčke je dosegel Teemu Pukki, ki je izkoristil 11-metrovko.