Mourinha čaka popravni izpit, Bilić zrušil "svoj" WHU

Premier Liga 25. Jan 202018:02 > 18:03
Alex Livesey/Getty Images

Southampton in Tottenham sta se na St Mary's stadionu razšla brez zmagovalca (1:1), tako da bo o potniku v osmino finala Pokala FA odločala ponovljena tekma.

Tottenham je bil bližje napredovanju, saj je po zadetku Heung-Min Sona vodili do samega zaključka, vendar so se domači v 87. minuti uspeli izogniti porazu.

Najlepšo priložnost v prvem polčasu so imeli gostje, a se je Angus Gunn izkazal ob poizkusu Sona. Slednji je bil v 28. minuti vpleten tudi v sporno situacijo. Giovani Lo Celso je dosegel zadetek, toda žoga je na poti do mreže zadela Sona, ki je bil v prepovedanem položaju in zadetek je bil po posredovanju VAR-a razveljavljen.

Gostje so povedli v 58. minuti, ko je po fantastičnem prodoru Lo Celsa in podaji Erika Lamele je okrogolo usnje prišlo do Sona, ki je zadel daljši kot.

Domači strateg Ralph Hasenhuettl je v zaključku zaigral na vse ali nič, kar se mu je obrestovalo v 87. minuti, ko je iz roba kazenskega prostora zadel Sofiane Boufal.

Slaven Bilić se je z WBA-jem vrnil na londonski olimpijski stadion in navijače West Hama zavil v črno. Edini zadetek na srečanju je dosegel Conor Townsend v deveti minuti.

Leicester City je na prvi sobotni tekmi v gosteh prav tako z minimalnih 1:0 izločil Brentford. Zmagoviti zadetek za napredovanje lisic je v četrti minuti zabil Kelechi Iheanacho.