Maguire in Martial sta utišala Stamford Bridge.

Premier Liga 17. Feb 202022:52 > 23:14
Julian Finney/Getty Images

Nogometaši Manchester Uniteda so še tretjič v letošnji sezoni ugnali Chelsea. Rdeči vragi so slavili z rezultatom 2:0. Dva zadetka domačih je razveljavil VAR.

Prvi polčas ni navdihnil nogometnih romantikov. Že v 12. minuti je moral zelenico zapustiti Kante, ki je staknil poškodbo. Namesto njega je Lampard na igrišče poslal Mounta. Manchester United je mrežo načel v zadnji minuti 1. polčasa, ko je po izjemni podaji Wan-Bissake v polno meril Anthony Martial.

2. polčas je bil precej bolj zanimiv, saj priložnosti ni primanjkovalo. Zouma je premagal De Geo, toda po ogledu VAR-a zadetek ni obveljal, ker je prekršek v napadu napravil Azpilicueta. V 66. minuti je svoj prvi prvenstveni zadetek za Manchester United dosegel najdražji branilec vseh časov – Harry Maguire. Chelsea je prevzel pobudo in napadal. Giround je uspel zatresti mrežo nasprotnika, toda VAR je pokazal, da je bil Francoz v prepovedanem položaju. Chelsea je zamanj lovil tekmeca, ki je slavil z 2:0.

Lampard je še tretjič v letošnji sezoni moral čestitati Solskjaerju. Manchester United je skočil na 7. mesto. Rdeči vragi za Tottenhamom, ki je na 5. mestu, zaostajajo zgolj za 2 točki.

Chelsea je zadržal 4. mesto, toda prednost pred tekmeci se je skorajda stopila.

Obema ekipama zelo odgovarja kazen Manchester Cityja, ki so jo Meščani prejeli s strani UEFE.

Chelsea se bo moral kmalu osredotočiti na Ligo prvakov. Londončane čaka obračun z munchenskim Bayernom. Rdeči vragi v najelitnejšem klubskem tekmovanju ne igrajo, a kmalu jih čaka obračun proti Clubu Bruggu v Ligi Europa.