Gol in asistenca De Bruyneja za zmago Citya

Premier Liga 19. Feb 202022:21 > 22:26
Clive Brunskill, Getty Images Sport

Nogometaši Manchester Citya so na Ethiadu v preloženi tekmi 26. kroga Premier lige z 2:0 premagali West Ham. Aktualni prvak je za Liverpoolom zaostanek znižal na 22 točk, West Ham pa je s 24 točkami v območju izpada.

Ekipa Pepa Guardiole je bila precej boljši nasprotnik. O tem tudi priča podatek, da gostje na tekmi niso imeli niti enega strela v okvir vrat. Tudi žogo so imeli domači v svoji posesti 88 odstotkov igralnega časa.

Prvo veliko priložnost je v 6. minuti imel Gabriel Jesus. Odlično mu je asistiral David Silva toda namesto, da bi Brazilec takoj streljal je poizkušal preigravati in to so gostje izkoristili in žogo poslali v kot.

Francoz Benjamin Mendy je v 29. minuti z leve strani poizkusil presenetiti gostujočega vratarja toda Lukasz Fabianski je bil pripravljen. Toda samo po dobrih desetih sekunda nadaljevanja so Meščani prišli do prednosti. Iz kota je podal Kevin De Bruyne, med strelce pa se je vpisal Rodri.

V 40. minuti je Jesus poizkusil s strelom z 20 metrov. Spet pa je bil na pravem mestu Fabianski. City je v prvem polčasu povsem prevladoval, gostje so v prvih 45 minutah sprožili zgolj dva strela – oba mimo vrat vratarja Edersona.

Vse dvome o zmagovalcu pa v 62. minuti razblinil De Bruyne, ki je dosegel osmi zadetek v letošnji sezoni. Domači bi lahko tekmo dobili tudi z višjim rezultatom toda Jesus je v nadaljevanju zapravil še dve lepi priložnosti.