Mladi navijač MU prosil Kloppa, da preneha zmagovati

Laurence Griffiths/Getty Images

Mladi navijač Manchester Uniteda Daragh Curley je na Jurgena Kloppa naslovil željo, da Liverpool preneha s serijskim zmagovanjem. Nemški strokovnjak mu je hitro odgovoril.

Kot poročajo angleški mediji, je 10-letni Daragh Curley pismo menedžerju redsov poslal v sklopu šolske naloge.

Liverpool preveč zmaguje. Če boste zmagali še na devetih tekmah, boste imeli najdaljšo serijo nepremaganosti v angleškem nogometu. Glede na to, da sem navijači Uniteda, me to žalosti. Prosim vas, da izgubite naslednjo tekmo. Vašemu nasprotniku morate samo dovoliti, da doseže gol. Nadejam se, da sem vas prepričal, da ne osvojite prvenstva ali vsaj ne zmagujete več,” je Jurgena Kloppa prosil mladi navijači Manchester Uniteda.

Na veliko presenečenje njegovih staršev je iz Anfielda hitro sledil odgovor. “Na žalost ne morem izpolniti tvoje želje. Ne glede na to, kako močno si želiš, da Liverpool izgubi, je moje delo, da naredim vse, da bi klub zmagal, ker milijone ljudi po svetu želi ravno to. Ne želim jih razočarati,” je zapisal Klopp.

“Na tvojo srečo smo v preteklosti izgubljali tekme in prepričan sem, da se bo to dogajalo tudi v prihodnosti. Ko imaš 10-let je težava, da misliš, da bodo stvari vedno takšne kot so sedaj. Jaz ti z 52-leti lahko povem, da ni tako. Nadejam se, da bomo zabeležili še več zmag in da bomo osvojili naslov, a da ti zaradi tega na boš razočaran. Čeprav sta najina kluba rivala, med nami obstaja veliko spoštovanje. To je tisto, kar je najpomembnejše v nogometu.”

Liverpool je trenutno prepričljivo prvi v Premier ligi s 76 točkami, kar 22-imi več od Manchester Cityja. Ekipa iz Anfielda v letošnji sezoni še ni izgubila.