Michael Regan/Getty Images

24.02.2020 | 22.58

Liverpool hodil po robu, na koncu pa izenačil rekord

Nogometaši Liverpoola so na Anfieldu na tekmi polni preobratov s 3:2 premagali West Ham United.

Liverpool

Clive Brunskill Getty Images

Redsi so v 27. krogu prišli do 18. zaporedne zmage v domačem prvenstvu in s tem izenačili rekord Manchester Cityja iz leta 2017. Za Liverpool je to bila že 21. zaporedna zmaga na Anfieldu.

Varovanci Jürgena Kloppa za naslov, na katerega čakajo že tri desetletja, potrebujejo samo še 12 točk.

Gostitelji so hitro povedli in se v 9. minuti razveselili zadetka Wijnalduma. Delovalo je, da bo obračun z West Hamom za Liverpool nov sprehod po parku, a so gostje hitro izenačili. Že čez tri minute je za kladiva po podaji iz kota zadel Diop.

V nadaljevanju prvega polčasa so gostitelji ves čas oblegali vrata West Hama, najbližje golu pa je bil v 40. minuti Van Dijk, ki je stresel prečko. Kljub vsem napadom domačih se izid do konca prvega polčasa ni spremenil.

V drugem polčasu so se najprej razveselil gostje. V 54. minuti je za popoln preobrat poskrbel Pablo Fornais, to pa je predramilo domačo ekipo. Že v 68. minuti je izenačil Mohamed Salah, ki se je razveselil 15. gola v Premier ligi, na popoln preobrat pa smo čakali do 81. minute, ko je za veselje na Anfieldu poskrbel Sadio Mane.

Mane je bil v 86. minuti še enkrat natančen, a je bil gol razveljavljen zaradi prepovedanega položaja. West Ham je imel v finišu tekme veliko priložnost za izenačenje, a se je z obrambo izkazal Alisson.

Vodilna ekipa Premier lige je po novi zmagi pri 79 točkah, pred Manchester Cityjem pa ima že 22 točk naskoka. West Ham je po porazu ostal v coni izpada in ima na svojem računu samo 24 točk.