Premier League: Liverpoolu so češnjice teknile

Premier Liga 7. Mar 202014:55 > 15:22

Nogometaši Liverpoola so v 29. krogu premier lige doma z 2:1 premagali Bournemouth in tako še pospešili na "avtocesti" proti prvemu naslovu državnega prvaka po 30 letih.

Tekma se ni začela po okusu navijačev rdečih, saj so “češnjice” že v 9. minuti prišle v prednost. Po blagem prekršku nad osrednjim branilcem Joeom Gomezom, ki pa ga sodnik ni dosodil, je Bournemouth zadel, po podaji z desne je žogo v mrežo pospravil Callum Wilson.

Sledil je desant na gol gostov, priložnosti Liverpoola so se kar vrstile, obramba Bournemoutha je prvič kapitulirala v 25. minuti, ko je začetniško napako storil Jack Stacey, obramba je bila zredčena, kar je izkoristil Mohamed Salah in z levo meril tik ob vratnici.

Le osem minut kasneje so domači že vodili. Proti sredini je krenil Virgil van Dijk, z globinsko podajo fantastično zaposlil Sadia Maneja, ki se je kar naenkrat znašel sam pred vratarjem Aaronom Ramsdaleom ter ga matiral z diagonalnim strelom ob levi vratnici.

Do konca sta imeli obe zasedbi še nekaj priložnosti za zadetek, najbližje je bil Mane, ki je v 73. minuti stresel prečko, ostalo je pri izidu polčasa, 2:1.

Liverpool je (ob dveh tekmah več) prednost pred drugouvrščenim Manchester Cityem povečal že na ogromnih 25 točk. Rdeče sedaj čaka težka preizkušnja, saj bodo med tednom v ligi prvakov doma lovili zaostanek proti Atletico Madridu.

Bournemouth je po 29 odigranih krogih na 18. mestu, kar obeta težak boj za obstanek med elito. Čez en teden jih v sklopu premiershipa čaka domače srečanje proti Crystal Palaceu.