Če se sezona ne konča, PL izgubi milijarde funtov

Premier Liga 13. Mar 202023:34 > 23:36
Catherine Ivill, Getty Images Sport

Prvi mož nogometne zveze Greg Clark je dejal, da ne verjame, da se sezona v Premier ligi ne bi končala, če pa bi to tega scenarija vendarle prišlo, bi ta lahko izgubila milijarde funtov.

Greg Clark se je udeležil sestanka, na katerem je bilo sprejeto, da se vsa tekmovanja pod okriljem angleške nogometne zveze zaustavijo do 3. aprila, ko bodo odgovorni spet analizirali trenutno situacijo in sprejeli odločitev o nadaljevanju tekmovanja. Finančni udarec bi lahko bil za vse klube ogromen.

Oblasti v Veliki Britaniji predvidevajo, da situacija s Koronavirusom ne bo končana vse do sredine junija, Clark pa je v razgovoru za Times dejal, da je v tem primeru popolnoma nerealno pričakovati, da bi sezona lahko prišla do konca.

“Realnost je takšna, da bi za Premier ligo, tako kot za UEFO, v primeru odpovedovanja tekem in tekmovanj lahko pomenilo resno kršitev pogodb s kupci TV pravic. Oglasili bi se mnogi iz celega sveta, ki ne bi želeli plačati pravic za celotno sezono. Samo za Premier ligo na osnovi TV pravic govorimo o skupni vsoti treh milijard funtov. Težavo bodo imela tekmovanja, ki bodo sprejela odločitev za zmanjšanje števila tekem. Kupci pravic podpisujejo pogodbe za določeno število tekem in če te tekme potem niso odigrane, lahko rečejo, da so lige kršile podpisane pogodbe”, je dejal eden od glavnih ljudi Premier lige iz sektorja, ki se ukvarja s TV pravicami.

sportklub