Po Evropi si želijo sezono končati do 30. junija

Premier Liga 25. Mar 202014:34 > 14:41
Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Predstavniki evropskih nogometnih lig in predstavniki UEFA so organizirali še en sestanek prek videokonference na temo izrednega stanja zaradi epidemije koronavirusa in s tem povezanih ligaških tekmovanj.

Zaključek je bil takšen, da bi se nogometna sezona končala do 30. junija. Predstavniki lig so izrazili pripravljenost na to, da bi njihovi klubi igrali tekme na vsake dva do tri dni vključno s tekmami v evropskih tekmovanjih, Ligi prvakov in Ligi Evropa.

Ali bo to uspelo nogometašem pa je drugo vprašanje. Dejstvo je, da so trenutno vsi izven tekmovalnega pogona, ker trenirajo zgolj doma.

Veliko vprašanje je tudi kdaj se bo v nekaterih državah znova lahko igral nogomet saj se položaj od države do države razlikuje. V Španiji in Italiji pričakovati, da se bo prvenstvo nadaljevalo čez manj kot en mesec je utopično.

Najbolj vztrajni glede čimprejšnje vrnitve na zelenice so bili predstavniki Anglije in Škotske. Na Otoku je zaenkrat manjša epidemija in ker lastniki klubov ne želijo izgubiti veliko denarja je realno pričakovati, da se bo nogomet znova začel igrati prav tam.