Arteta o koroni: Tri dni vročine in kašlja

Dan Mullan/Getty Images

Menedžer Arsenala Mikel Arteta je bil prvo veliko ime v britanskem športu, ki je zbolel za koronavirusom. 38-letni Španec je hitro okreval, za klubsko spletno stran pa razkril, kako se je počutil med prebolevanjem viroze.

Pri Arsenalu so 12. marca potrdili, da je njihov trener Mikel Arteta okužen z novim koronavirusom. Takrat je tudi postalo dokončno jasno, da bo Premier liga prekinjena, še vedno pa ni znano, če bo angleški nogomet dočakal konec sezone 2019/2020.

Ko so me iz kluba klicali, da smo bili vsi izpostavljeni, sem sam že občutil simptome. Ko so mi povedali, da je s koronavirusom okužen lastnik Olympiacosa, sem vedel, da sem za tem virusom zbolel tudi sam. Vedel sem, da nas je v dveh dneh čakala tekma z Manchester Cityjem, takoj sem poklical zdravnika,” je povedal Arteta in dodal:

Vedeli smo, da je bilo bo meni izpostavljenih še nekaj drugi igralcev, ki so prav tako kazali simptome okužbe. Obvestili smo Premier ligo in odločitev je bila hitro sprejeta.

Nekdanji član PSG-ja, Rangersov, Real Sociedada, Evertona in Arsenala je za konec razkril še, kako poteka bolezen: “Kar se tiče simptomov, je to zame navadna viroza. Tri dni sem imel povišano telesno temperaturo in suh kašelj, občutil pa sem tudi nelagodje v prsih. To je bilo to. Prestrašil sem se, ker imam tri otroke, ki pa hvala bogu niso zboleli.