Si De Bruyne želi prestopa v Real Madrid?

Premier Liga 27. Mar 202019:44 > 19:45
Shaun Botterill, Getty Images

Ne glede na kazen, ki je doletela Manchester City - meščani 2 leti ne bodo imeli pravice nastopanja v Ligi prvakov, je KDB dejal, da bo ostal na Etihadu. Po novih informacijah, Belgijec ni več povsem prepričan, da želi ostati član sinjemodre družine.

Belgijski mediji poročajo, da bi lahko 28-letni vezist zapustil Manchester City. Kevin De Bruyne se spogleduje z odhodom v madridski Real.

Po Raheemu Sterlingu, ki je po oceni transfermarkta ocenjen na 160 milijonov evrov, je KDB najdražji nogometaš meščanov. Njegova vrednost je ocenjena na 150 milijonov evrov. Izjemen kreator in najboljši asistent lige bi imel eno izmed ključnih vlog v vsaki ekipi na svetu.

Zinedine Zidane želi, pred začetkom nove sezone, prevetriti zasedbo svoje ekipe. Mnogi menijo, da bi se belgijski virtuoz zelo dobro vklopil v sistem igre galaktikov.

City bo, v kolikor bo prepoved igranja v Ligi prvakov obveljala, zelo težko zadržal vse ključne člene ekipe. Usoda sinjemodrih bo znana po koncu pandemije.

De Bruyne je v letošnji sezoni Premier lige nastopil na 26-ih tekmah. Osemkrat se je vpisal med strelce, zbral pa je kar 17 asistenc – daleč največ med vsemi na Otoku.

Kevin De Bruyne je bil najboljši posameznik prve tekme osmine finala Lige prvakov, ko sta se na Bernabeu pomerila Real in City. Slednji je dvoboj dobil z 2:1. Meščani imajo tako pred povratno tekmo lepo pednost, a kdaj bo povratni dvoboj na sporedu, še dolgo ne bo znano.