Bosnich: Pri Chelseaju se morajo držati Kepe

Premier Liga 29. Mar 202012:32 > 12:35
Clive Mason/Getty Images

Nekdanji vratar Manchester Uniteda, Aston ville in na kratko tudi Chelseaja Mark Bosnich je spregovoril o razmerah, ki so trenutno pri klubu iz Stamford Bridgea. Predvsem o tem kako se bo razvijala zgodba o vratarjih.

Prvi vratar Chelseaja je Španec Kepa Arrizabalaga. Odškodnina, ki so jo pri klubu iz Stamford Bridgea namenili Athleticu iz Bilbaa pa je najvišja odškodnina, če govorimo o čuvajih mreže. Toda vseeno je trener Chelseaja Frank Lampard 25-letnemu Špancu lahko nekaj zameril. Zato je na petih tekmah igral rezervni vratar Willy Caballero.

V zadnjih dneh se je govorilo, da bi se lahko pri Chelseaju odrekli uslugam najdražjega vratarja v zgodovini. Njegovo zamenjavo pa bi lahko našli v vratarju italijanskega Milana Gianluigiju Donnarummi.

Celotno zgodbo je komentiral zdaj 48-letni nekdanji vratar Mark Bosnich

“Morda sem v manjšini toda menim, da se morajo vratarji na vsake toliko časa zamenjati. Njegov položaj je enak vsem v ekipi. Morajo se boriti za mesto v moštvu. Pri Kepi je zaradi odškodnine morda nekoliko drugače toda treba je vedeti, da ni bil Lampard tisti, ki ga je pripeljal v klub”, je dejal nekdanji avstralski reprezentant.

“Povsem normalno je razmišljati o drugi igralcih, če niste zadovoljni s tistimi, ki jih imate v ekipi. Frank je imel prav, ko ga na nekaterih tekmah ni poslal v igro. Težko je tudi naslediti Petra Cecha, ki je bil vratar, ko je imel klub najuspešnejše obdobje v zgodovini. Vseeno mislim, da bi morali imeti nekaj več potrpljenja s Kepo. Mislim, da bo, če bo dobil priložnost pokazal še boljše predstave kot v preteklosti. Ne smemo pa tudi pozabiti, da gre še vedno za zelo mladega vratarja.”