Mourinho izbral najboljšo enajsterico

Premier Liga 31. Mar 202015:14 > 15:17
Getty Images/Stu Forster

Jose Mourinho je eden izmed najbolj trofejnih trenerjev na svetu. Osvojil je 8 naslovov državnega prvaka - v štirih različnih državah (v Angliji, Italiji, Španiji in na Portugalsem). S Portom in in z Interjem je osvojil Ligo prvakov, z Unitedom pa Ligo Europa.

Portugalec je sestavil najboljšo enajsterico, sestavljeno iz igralcev, ki jih je vodil:

Petr Čech – v prvi Mourinhovi sezoni na Otoku, je češki vratar v dresu Chelseaja 24-krat ohranil mrežo nedotaknjeno. To je premierligaški rekord.

Javier Zanetti – edini igralec Interja, ki je v šampionski sezoni 2009/10 , v najelitnejšem klubskem tekmovanju, prebil vse minute na zelenici.

John Terry – Bivši kapetan Chelseaja je pod vodstvom Mourinha nastopil na 187-ih premierligaških tekmah. Nihče ni pod vodstvom Mourinha zbral več prvenstvenih tekem. Dosegel je tudi 15 golov.

Getty Images/Laurence Griffiths

Ricardo Carvalho – Pod vodstvom Mourinha je igral za 3 različne klube (Porto, Chelsea in Real Madrid). V Ligi prvakov je pod taktirko Mourinha zbral 54 nastopov (največ od vseh).

William Gallas – Terry je edini branilec, ki je pod vodstvom Mourinha prispeval več golov od Francoza..

Claude Makelele – v sezoni 2004/05 je Chelsea osvojil Premier ligo. Francoz je prestregel 140 podaj nasprotnika.

Frank Lampard – vezist, ki je v eni sezoni Premier lige zbral dvomestno število golov (13) in asistenc (18) . Skupno je pod vodstvom Mourinha Anglež dosegel 49 premierligaških golov.

Eden Hazard – Belgijec je blestel, ko je Mourinhu tekel drugi mandat na klopi londonskega kluba

Julian Finney, Getty Images

Mesut Ozil – zbral je več asistenc (47) in ustvaril več priložnosti (314), kot katerikoli drug igralec pod vodstvom Portugalca v La ligi.

Cristiano Ronaldo – pod vodstvom Mourinha je zabil 153 golov. Je potrebno še kaj dodati?

Didier Drogba – pod vodstvom Mourinha je bil, z 20-imi zadetki, najboljši strelec Premier lige v sezoni 2006/07