City premagal Bournemouth in se vrnil na drugo mesto

Premier Liga 13. Feb 201722:47 > 22:55
Getty images/Michael Steele

Manchester City se je vodilni ekipi angleškega prvenska, londonskemu Chelseaju, približal na osem točk zaostanka, potem ko je na zadnji tekmi 25. kroga Premier lige v gosteh z 2:0 premagal Češnjice.

V prvem polčasu sta bila primorana trenerja opraviti tri zamenjave zaradi poškodb, potem pa je v 29. minuti tekme Raheem Sterling zabil za prednost varovancev Pepa Guardiole z 1:0. Joshua King je sicer izid poravnal na 1:1, a so sodniki njegov zadetek razveljavili zaradi prepovedanega položaja.

V drugem polčasu so domače Češnjice silovito napadle vrata Manchester Cityja, a je Meščanom ravno v času največje premoči domače ekipe uspelo priti do drugega zadetka. Najboljši igralec tekme Sterling je v 69. minuti tekme, po lepem prodoru po levi strani, s predložkom zaposlil Sergia Aguera, Tyrone Migns pa je poskušal žogo blokirati, a jo je preusmeril v lastno mrežo.

City je zdaj drugi v ligi, prehitel je tako Arsenal, kot tudi Tottenham.