Ole napovedal okrepitve: Radi bi bili najboljši!

Laurence Griffiths, Getty Images Sport

Menedžer Manchester Uniteda Ole Gunnar Solskjaer je prepričan, da bo klub na najboljši možen način izkoristil poletni prestopni rok, ki bo zaradi pandemije koronavirusa povsem drugačen kot v prejšnji letih.

Klub z Old Trafforda je ta teden sporočil, da zaposlenih ne bo poslal na čakanje in da jim bo še naprej izplačeval polne plače. To je prvi znak, da je Manchester United finančno kljub koronakrizi zelo stabilen.

To veseli tudi norveškega trenerja, ki se veseli okrepitev v poletnem prestopnem roku.

Nogomet se bo v določenem trenutku vrnil v normalno stanje in zelo je pomembno, da smo na to pripravljeni,” meni Solskjaer in dodaja:

Radi bi bili najboljši v vsem. Zdaj imamo priložnost, da se pogovarjamo o vsem – o igralcih, načrtih, razmišljamo, kaj še potrebujemo, gledamo stare tekme. Razmišljati pa moramo tudi o nogometni tržnici. Nihče ne ve, kako bo izgledala po pandemiji. Kateri klubi bodo morali prodajati igralce? Morda bomo v položaju, ko bomo lahko to izkoristili. United je velik klub in je finančno zelo stabilen.

Premier liga je prekinjena zaradi pandemije koronavirusa, angleški nogomet pa bo uradno na čakanju vsaj do maja.

Manchester United je pred prekinitvijo tekmovanja zasedal peto mesto in je za četrtim Chelseajem zaostajal za tri točke.