Jezni Mane na izhodnih vratih Liverpoola?

Premier Liga 22. Apr 202022:39 > 22:45
Alex Livesey/Getty Images

Mo Salah, Roberto Firmino in Sadio Mane sestavljajo ubijalski napad Liverpoola, ki v zadnjih sezonah vnaša nemir v nasprotnikove obrambe. Zaradi odličnih predstav in številnih zadetkov, ne čudi, da se za vse tri zanimajo tudi največji evropski klubi.

Povezano

France Football piše, da bi Sadio Mane že v prihajajočem prestopnem roku od Liverpoola utegnil zahtevati, da ga proda madridskemu Realu. Zinedine Zidane je napadalca iz Senegala v svoji ekipi želel videti že v svojem prvem mandatu na klopi kraljevega kluba pred dvema letoma, vendar mu takrat ni uspelo.

Za Manejem je fantastično leto, v katerem je z Liverpoolom slavil v Ligi prvakov in bil izbran za najboljšega afriškega nogometaša. Na Anfieldu ga navijači obožujejo, služi milijone in zdi se, da ima vse na voljo, toda v Madrid ga po poročaju Francozov vleče ena sam stvar.

Govora je o glasovanju za Zlato žogo, kjer je Mane nazadnje končal na četrtem mestu za Lionelom Messijem, Virgilom van Dijkom in Cristianom Ronaldom.

Pred razglasitvijo je Mane verjel, da lahko postane drugi Afričan s prestižno nagarado (prvi in edini je leta 1995 postal George Weah), nato pa ga je močno razočaral Jurgen Klopp, ki je javno izjavil, da si Zlato žogo zasluži njegov soigralec Van Dijk.

Odnos med Manejem in nemškim strokovnjakom naj bi se takrat močno ohladil, celo do te mere, da Senegalec resno razmišlja o zamenjavi klubskega okolja. Po oceni Transfermarkta se njegova cena giblje okoli 120 milijonov, nekateri angleški in francoski mediji pa omenjajo, da Liverpool zanj zahteva še 30 milijonov več.