O Wengerjevi prihodnosti poleti

Premier Liga 16. Feb 201711:29 > 11:31
Marc Mueller, Getty Images Sport

Vodilni možje Arsenala bodo poleti odločali o prihodnosti trenerja Arsena Wengerja. Govorice o njegovem odhodu se že dolgo pojavljajo, vrhunec pa so doživele po debaklu v Mücnhenu.

Arsenal je na prvi tekmi osmine finala proti Bayernu izgubil s kar 1:5. S tem so Topničarji najverjetneje že sklenili letošnje evropske nastope.

Londončani so vse bolj oddaljeni tudi od uspeha v Angliji, kjer na naslov prvaka čakajo že od leta 2004. Ravno zato je pritisk na Arsena Wengerja vse večji. Francozu so vodilni možje pred kratkim ponudili novo pogodbo.

Zdaj pa se zdi, da je prihodnost Wengerja na klopi Arsenala vse bolj negotova. Angleška javnost pričajuje, da bo odločitev kluba znana poleti, kar je tudi najbolj logično.

67-letnik je na klopi londonskega kluba vse od leta 1996, trenutna pogodba, pa se izteče s koncem letošnje sezone. Kritike moti predvsem pomanjkanje ambicij na nogometni tržnici, kar naj bi bil po njihovem mnenju tudi glavni razlog za neosvajanje lovorik.