CR7 je obseden, želi preseči Peleja in postati največji

Alessandro Sabattini/Getty Images

Nekadanji nogometaš Manchester Uniteda Gary Neville trdi, da ima Cristiano Ronaldo obsesijo, da doseže največ golov v zgodovini nogometa.

Povezano

Na poti do končnega cilja bo moral Cristiano Ronaldo preseči legendarnega Peleja, ki je na 694 uradnih tekmah dosegel 650 golov in je trenutno na prvem mestu večne lestvice.

Da bi ga prehitel, sijajnemu Portugalcu manjka še 24 zadetkov, skupno pa je do sedaj odigral 838 tekem.

To je njegova obsesija, prava obsesija. Da doseže čim več zadetkov, da trenira vsak dan in pazi na formo. Verjamem, da je z leti vse večji profesionalec. Ne dvomima, da Cristiano želi igrati do 40-leta in da je njegov načrt preseči Pelejev rekord po številu golov,” je Gary Neville dejal v pogovoru za Sky Sports.

“Želi biti največji vseh časov in to je njegov namen. Zaradi tega morajo biti tudi njegovi klubi predvideni za uspehe in osvajanje lovorik,” je dodal nekdanji soigralec Portugalca pri Manchester Unitedu.

Ronaldo je v karieri igral za Sporting, United, Real Madrid, trenutno je član Juventusa. V vitrinah mu lovorik ne manjka, med drugim je bil petkrat najboljši v Ligi prvakov, trikrat v Premier ligi, dvakrat La ligi, Serie A …