Odločitev EFL: Ne glede na vse, nekdo mora izpasti…

Premier Liga 21. Maj 202015:55 > 15:57
Charlie Crowhurst, Getty Images Sport

Angleška nogometna liga (EFL) je v četrtek v javnost poslala dokument, v katerem je zapisano, da bodo klubi ne glede na to, če bodo sezone v drugi, tretji in četrti angleški ligi dokončane, napredovali oziroma izpadli iz lig.

EFL je razkrila niz odločitev, ki so jih sprejeli za vse tri porfesionalne lige pod njihovim okriljem (Championship, League 1 in League 2). Od danes naprej je potrjeno, da bodo klubi napredovali oziroma izpadli, tudi če se sezona ne bo nadaljevala.

Potrjeno tudi to, da bodo play-offi odigrani, v njih pa bodo sodelovali največ štirje klubi.

Pri EFL še dodajajo, da bo sicer ob glasovanju za končno usodo sezone za sprejetje sklepa potrebnih vsaj 51-odstotkov glasov, glas pa ima vseh 71 klubov.

Največ zapletov bo vsekakor v Ligue 1, kjer večina klubov ne želi nadaljevati letošnje sezone. Pogajanja so se znašla v slepi ulici, ker se s tem ne strinjaju pri Sunderlandu, Portsmouthu in Ipswich Townu. Vsi omenjeni bi radi zaključili sezono 2019/2020 na zelenici.

Ker je v tej ligi aktivnih samo 23 klubov, EFL je sredi sezone izključila Bury, bo vsak glas še bolj pomemben.

Če bi se v tretji angleški ligi sezona končala ob trenutnem vrstnem redu, bi se v play-off za napredovanje v Championship uvrstil klub Wycombe Wanderers, ki ima v krogu treh klubov najboljšo gol razliko. Enako število točk kot Wycombe imata še Peterborough United in Sunderland. Oba kluba bi rada nadaljevala s sezono in se uvrstila v play-off.

Klubi z League 2, četrte angleške lige, so že 15. maja izglasovali konec sezone, a takrat želeli, da nihče ne izpade. To bo kot kaže neizvedljivo, v peto ligo pa bi posledično izpadel Stevenage. Napredovanje v tretjo ligo bi si avtomatsko zagotovili Crewe Alexandra, Swindown Town in Plymouth Argyle.

V Championshupu, drugi angleški ligi, bi klubi radi nadaljevali sezono, v ponedeljek pa bodo začeli trenirati.