"Če ne bi bilo varno, se ne bi vrnili na treninge"

Catherine Ivill/Getty Images

Izvršni direktor Premier lige Richard Masters je prepričan, da se bo nogometne sezona na Otoku nadaljevala junija.

Tekmovanje v Angliji so prekinili 13. marca zaradi epidemije koronavirusa. Klubi so se na začetku tedna vrnili na treninge, v medijih pa se pojavlja informacija, da bi se sezona lahko nadaljevala 12. junija.

“Naredili smo prvi korak,” je dejal Richard Masters: “Dobro je, ker so se ekipe vrnile na treninge, prepričan sem, da so se navijači razveselili, ker lahko igralce vidijo na igrišču.”

Na prvih testih so odkrili šest okuženih oseb. Nekateri igralci še vedno ne trenirajo z ekipami, toda Masters zagotavlja, da so poskrbeli za upoštevanje vseh navodil. “Klubi se ne bi vrnili na treninge, če ne bi bili prepričani, da je varno za igralce. Varno je. Vseeno spoštujemo odločitev vsakega nogometaša.”

Naslednji korak pri povratku je organiziranje treningov s kontaktom, kar morajo odobriti pristojni organi.