Pochettino: Ponudbe? Ne podcenjujem niti enega kluba

Premier Liga 23. Maj 202014:07 > 14:12
REUTERS/Peter Nicholls

Nekdanji manager Tottenhama Mauricio Pochettino je dejal, da bi rade volje znova delal v Premier League. Odločitev o svoji prihodnosti pa bo sprejel na osnovi projekta, ki mu ga bo predstavil klub, ki si ga bo želel v svojih vrstah.

Argentinski strokovnjak je na klopi Tottenhama preživel pet let in pol. Vrhunec njegove kariere je bil lanski finale Lige prvakov proti Liverpoolu. Lani novembra pa je zaradi slabih rezultatov predvsem v prvenstvu prejel odpoved, namesto njega je na klop sedel Jose Mourinho.

“Obožujem Anglijo. Rad bi še naprej živel v Londonu, vendar pa sem na drugi strani odprt tudi za druge države. Bomo videli, kaj se bo zgodilo,” je v intervjuju za Sky dejal Mauricio Pochettino.

“Pripravljen sem in danes je cel moj trenerski štab močnejši kot je bil. Veliko smo se naučili iz izkušenj v Espanyolu, Southamptonu in Tottenhamu. Mislim, da lahko ponudimo veliko,” je dodal Argentinec, ki je imel v mislih tudi svojega pomočnika Jesusa Pereza in trenerja vratarjev Tonija Jiméneza.

48-letnik je prav tako dejal, da je odprt za različne možnosti, obstaja tudi možnost, da prevzame klub izves šesterice. Ampak…

“Kateri klubi sploh so velika šesterica? Najboljših šest se ves čas spreminja. Tottenhama ni bilo med šesterico, zdaj tam ni Arsenala …Spoštovati morate vse klube. Vsi se trudijo, vsi investirajo in vsi imajo ambicije priti med najboljših šest oziroma najboljše štiri. Mislim, da nikogar ne bi smeli podcenjevati,” je zaključil Pochettino, ki ni izključil niti to, da bi v prihodnosti morda lahko vodil Newcastle.