FA pokal: Pedro in Costa za četrtfinale Chelseaja

Premier Liga 18. Feb 201720:12 > 20:25
Getty Image/ Mike Hewitt

Nogometaši Chelseaja so se uvrstili v četrtfinale FA pokala, potem ko so Wolverhampton premagala z 2:0.

Strelec prvega gola na srečanju je bil španski napadalec Pedro Rodriguez, ki je mrežo Volkov načel v 65. minuti. Vratarja domačih, Nigerijca Carl Ikemeja je ukanil z glavo, potem ko mu je lep predložek z desne pripravil Willian.

Na 2:0 je v 90. minuti povišal Diego Costa in sicer po lepi kombinaciji Cesca Fabregasa, N’Goloja Kanteja in Victorja Mosesa. Španec je žogo po tleh proti vratom poslal iz dokaj težkega položaja, a bil natančen ter tako dosegel 16. gol v sezoni, vštevši vsa tekmovanja.

Vezist Wolvesov George Saville je imel v prvem polčasu izjemno lepo priložnost za zadetek moštvu, kjer je nogometno odraščal, a je njegov udarec ustavila vratnica. To je bila tudi edina velika priložnost domačih za gol.