"Giggs je najbolj precenjen igralec v zadnjih 50 letih"

Premier Liga 24. Maj 202010:29 > 10:45
Getty Images

Nekdanji nogometaš več klubov iz Premier League Curtis Woodhouse nima ravno lepega mnenja o Valižanu. Dejal je, da je Giggs precenjen.

“Giggs je verjetno najbolj precenjen igralec v zadnjih 50 letih. Bil je dober igralec, zelo zanesljiv in konstanten. Njegova dolgoletna kariera pa je neverjetna. Toda nikoli ni bil blizu svetovnemu razredu. V moštvu kot je Manchester United, ki je toliko let dominiralo in je imelo ogromno strojev za gol je njegova statistika žalostna. Je dober igralec in nič več kot to. V 22 letih je imel 162 asistenc in 109 golov. V teh 22 letih je njegova ekipa dominirala in podirala rekorde. Bil je levi krilni nogometaš toda če bi pogledali statistiko bi lahko sklepali, da je igral na levi strani obrambe,” je dejal Woodhouse

Giggsa je primerjal z njegovim rojakom Garethom Baleom, ki igra na istem položaju in branilcem Liverpoola Trentom Alexander-Arnoldom.

“Bale je boljši od Giggsa. Imel je večji vpliv v klubskem in reprezentančnem nogometu. Giggs je imel samo dolgo kariero in to je to. Trent Alexander-Arnold je bolj napadalen, kot je bil Giggs kadarkoli v 22 letih. In igra na desni strani obrambe.”

Curtis Woodhouse je v svoji karieri igral za številne klube, med drugim za Sheffield United, Birmingham in Hull. Po koncu nogometne kariere se je preizkusil tudi v boksu kjer je na 31 dvobojih 24 zmagal (13-krat z knock-outom) in doživel sedem porazov.