Henderson: Čudno bi bilo dvigniti pokal brez navijačev

Premier Liga 27. Maj 202016:42 > 16:48
REUTERS/Susana Vera

Kapetan Liverpoola Jordan Henederson je prepričan, da bo njegova ekipa po nekaj tednih treningov lahko nadaljevala tam, kjer se je zaustavila, ko so prekinili sezono.

Povezano

Liverpool je bil prepričljivo na prvem mestu Premier lige, ko je bila sezona prekinjena zaradi koronavirusa in je samo dve zmagi oddaljen od prvega naslova po treh desetletjih. Angleško prvenstvo naj bi nadaljevali junija, vendar trenutno še ni znano, kdaj točno, do konca prvenstva pa je ostalo še devet krogov.

Seveda, da bi bil občutek drugačen, ker če osvojite naslov in trofejo dvignete brez navijačev, bi to bilo čudno. Toda ni še končano, čaka nas še nekaj dela in moramo odigrati na vrhunskem nivoju, dokler se sezona ne zaključi, ker želimo poskrbeti, da bo celotna sezona odlična. Po tem, ali bomo osvojili naslov ali ne, bomo razmišljali o podelitvi trofeje in prisotnosti navijačev. Toda nadejam se, da se bo to zgodilo, smo v dobrem položaju. To bi vsekakor pomenilo, da smo osvojili Premier ligo, vsi bomo presrečni in lahko bomo razmišljali o prihodnosti. Ko bo navijačem znova dovoljeno, da bodo na stadionu, bomo vsekakor naredili skupno proslavo,” poudarja kapetan redsov Jordan Henderson.

Klubi Premier lige so se prejšnji teden ob upoštevanju nekaterih ukrepov vrnili na trninge. Henderson je izpostavil, da so bili vsi ukrepi pravilni in da so se igralci počutili povsem varne. “Vsi smo imeli programe, ki smo jih spremljali, tako da so nekateri v boljši formi kot pred karanteno. Fantje so fizično odlično izgledali in niti v enem trenutku nisem pomislil, da bi to lahko bila težava. Ko se vrnete k drugačnim treningom, navajanju na žogo, daljšim podajam in strelom, nekaterim ‘finesam’, spremembam smeri, potrebujete čas, da se navadite. Po nekaj tednih treningov se nadejam, da bomo nadaljevali tam, kjer smo se ustavili,” dodaja Henderson.

Vse tekme Premier lige boste lahko spremljali na programih Sportkluba, ko se bo sezono nadaljevala.