"Haaland bo, kot vsi največji, nekoč zaigral v PL."

Premier Liga 28. Maj 202014:52 > 14:53
Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Nekdanji norveški reprezentant Jan Aage Fjortoft je prepričan, da bo mladi napadalec Borussie Dortmund nekoč zaigral v angleški Premier ligi, kjer so se Norvežani vedno dobro znašli.

Haaland je trenutno eden izmed najbolj vročih nogometašev na svetu. Za mladega napadalca so se pozimi borili skoraj vsi evropski velikani, med njimi sta bila tudi Manchester United in Juventus, 19-letnik pa se je na koncu odločil za prestop k Borussii iz Dortmunda.

Ali pričakujem, da bo nekoč zaigral v Premier ligi? Absolutno. Ne vem pa, v kateri klub bo prestopil,” meni Jan Aage Fjortoft in dodaja: “Do takrat bo preteklo še nekaj časa, saj je trenutno v odličnem klubu. Ne verjamem v to, da bi hitro znova prestopil. A na koncu bo, tako kot vsi največji igralci, zaigral v Premier ligi.

Haaland je januarja z nemškim velikanom podpisal pogodbo do leta 2024. V tej sezoni je v vseh tekmovanjih na 36 tekmah dosegel kar 41 golov ter dodal še 10 asistenc.