Mourinho: Nakup Pogbaja se vam bo kmalu zdel ugoden

Clive Brunskill, Getty Images Sport

Manchester United je poleti 2016 z nakupom Paula Pogbaja podrl vse rekorde. Trener Rdečih vragov Jose Mourinho pa opozarja, da se bodo cene dobrih igralcev v bližnji prihodnosti še močno povišale.

United je Juventusu za Paula Pogbaja odštel kar 89 milijonov funtov. To je bil zaenkrat najdražji prestop v zgodovini nogometa, a trener Rdečih vragov Jose Mourinho predvideva, da bodo klubi v bližnji prihodnosti za nakupe igralcev porabljali še veliko več denarja.

Mislim, da boste čez nekaj let ugotovili, da je Pogba bil poceni. Moram pa priznati, da je težko predvideti, kaj se bo na tržnici dogajalo v bližnji prihodnosti. Cene se bodo zagotovo dvignile. Pred nekaj leti si za 25 milijonov dobil fenomenalnega igralca, danes za takšen denar dobiš le “igralca”. Klub, ki trenutno želi v svoje vrste pripeljati nogometaša, ki bi lahko postal dober, zanj plača, kot da je že zvezda. Zato bi lahko že naslednje leto Paul izgubil etiketo najdražjega nogometaša,” ugotavlja Mourinho.