Van Gaal: United ni imel kvalitete, da postane prvak

Laurence Griffiths/Getty Images

Nekdanji menedžer Manchester Uniteda Louis van Gaal je kritiziral klub iz Old Trafforda, zaradi načina, na katerega so v klub pripeljali okrepitve.

Povezano

Louis van Gaal je leta 2014 na mestu menedžerja zamenjal Davida Moyesa in dve sezoni preživel na Old Traffordu, preden so se mu zahvalili za sodelovanje.

V prvem letu, ki ga je preživel pri Manchester Unitedu, so za okoli 150 milijonov funtov v klub prišli Ander Herrera, Luke Shaw, Marcos Rojo, Falcao, Daley Blind in Angel di Maria.

Rdeči vragi so tudi naslednje leto zapravil ogromno denarja za okrepitve. Prišli so Memphis Depay, Anthony Martial, Morgan Schneiderlin, Matteo Darmian, Sergio Romero, Victor Valdes in Bastian Schweinsteiger.

Van Gaal kljub vsemu naštetemu ni zadovoljen z načinom, na katerega so na Old Traffordu vodili prestopno politiko. “Manchester United ni imel kvalitere, da postane prvak. Imeli smo deset igralcev prek 30 let in pet preko 35. Rekel sem jim, da moramo pomladiti ekipo. Rekel sem jim, kateri igralci morajo priti. In nisem dobil niti enega od njih. Oni so pripeljali druge igralce, v tej situaciji se moraš znajti kot trener in premikati meje. Tega ne pričakuješ v najbogatejšem klubu na svetu. Zaslužek v višini 600 milijonov funtov, jaz pa ne morem pripeljati niti enega igralca, ki ga želim. Seevda kupiš prvega na spisku menedžerjev, ne pa sedmega,” je Van Gaal dejal za Football International.

“Seveda, klub, ki ti prodaja igralce prav tako misli, da če si bogat, potem moraš plačati več. To je tisto, kar se je dogajalo pri teh prestopih. In potem moraš na treningu delati z igralcem, ki je bil sedmi ali osmi na tvojem spisku želja, za katerega je bilo plačano preveč denarja, trenerju pa se sodi na osnovi tega,” je dodal nizozemski strokovnjak: “Ne glede na vse, sem z Manchester Unitedom osvojil Pokal FA. Manchester United je največji dosežek moje kariere.”