Getty Images/Christof Koepsel

30.05.2020 | 19.40

Partizan prepričljiv, štiri žoge v mreži Mladosti

Nogomet se je vrnil tudi na stadiona Partizana. Črno-beli so na prvi od preostalih štirih tekem v letošnji sezoni slavili proti Mladosti iz Lučanov s 4:1. Crvena zvezda si je v petek zagotovila nov naslov državnega prvaka.

FK Partizan

Miroslav Todorović/FK Partizan

Partizan je povedel že v 12. minuti, ko je bil na drugi vratnici pripravljen Lazar Marković. Samo sedem minut so domači podvojili prednost, tokrat se je med strelce vpisal Takuma Asano. V 23. minuti so edini zadetek na srečanju dosegli gostje iz Lučanov, ko je zadel Obiora Odita.

Mladost bi v 39. minuti lahko prišla do izenačenja, vendar priložnosti ni izkoristil Nenad Perović. Domači so si mirnejše nadaljevanje zagotovili v 62. minuti, ko je Umar Sadiq izkoristil najstrožjo kazen. Za končnih 4:1 je v 70. minuti zadel mladi rezervist Filip Stevanović.

Partizan ima po novi zmagi na drugem mestu 61 točk, pet več od Vojvodina. Mladost je na osmem mestu s 37 točkami.