"Klopp in Pep različna, a najboljša na svetu"

Getty Images/Shaun Botterill

Zvezdnik Manchester Cityja Ilkay Gundogan meni, da sta Jurgen Klopp in Peo Guardiola različna tipa trenerjev, vendar imata nekaj skupnega - sta najboljša na svetu.

Clive Brunskill/Getty Images

Ilkay Gundogan je med letom 2011 in 2015 z Jurgenom Kloppom sodeloval pri dortumndski Borussii, preden je aktualni menedžer Liverpoola zapustil klub. Nemški reprezentant turškega porekla se je v Premier ligo preselil poleti leta 2016.

Klopp in Guardiola sta dva najboljša trenerja na svetu. Štiri leta sem igral pri Jurgenu. On je trener, ki ga imam zelo rad. Zna ustvariti neverjeten ekipni duh in neverjetno motivira nogometaše. Kar se tiče taktike, je Pep na zelo visokem nivoju. Guardiola je trener, ki želi poznati vsako podrobnost igre,” je dejal Gundogan in dodal: “Nisem videl trenerja, ki bi tako težil k taktični dovršenosti. Imata različne stile, toda oba sta zelo uspešna. Čeprav sta zelo različna, sta najboljša na svetu.”

Premier liga se bo s prenosi na Sportklubu nadaljevala 17. junija.