Sodni proces se je začel: Bo City lahko igral v LP?

Premier Liga 8. Jun 202017:16 > 17:19
Alex Livesey/Getty Images

Predstavniki Manchester Cityja so v ponedeljek v švicarski Lozani začeli sodni proces zoper kazni, ki jim jo je namenila UEFA. Zaradi kršenja pravil pri nakupih nogometašev, sinjemodri verjetno 2 leti ne bodo imeli pravice nastopanja v ligi prvakov.

Sodni proces v švicarski Lozani bo predvideno trajal 3 dni.

UEFA je City kaznovala z dveletno prepovedjo nastopanja v ligi prvakov.

Evropska krovna nogometna organizacija ima dokaze, da denar za nakupe ni prišel od glavnega spoznarja Etihada, kot trdijo v taboru meščanov, ampak neposredno od lastnika kluba šejka Mansoura bina Zayeda Al Nahyana.

City je dobil tudi kazen v višini 30 milijonov evrov, kar je zgolj kaplja v morju v primerjavi z drugo kaznijo.

Vodstvo Cityja trdi, da so obtožbe na njihov račun netočne in da je kazen izrečena na podladi podatkov, ki so plod ukradene elektronske pošte. Poleg tega v klubu trdijo, da preiskovalci na UEFI v obzir niso vzeli dokazov, ki jim jih je priložil klub.