Sijajni Martial, do zmag Wolvesi in Everton

Premier Liga 24. Jun 202020:54 > 21:00
Michael Steele, Getty Images Sport

Prvi hat-trick nogometaša Manchester Uniteda po sedmih letih. Martial je premagal Sheffield. Slavila sta tudi Everton in Wolverhampton, na tekmi med Newcastlom in Aston Villo pa zmagovalca ni bilo.

Manchester United je s 3:0 doma premagal Sheffield United in tako zabeležil prvo zmago po nadaljevanju sezone.

Rdeči vragi so boljšo igro uspeli nadgraditi z zadetkom v 7. minuti, ko je prvič na tekmi zadel Anthony Martial. Ob koncu prvega polčasa je rdečim vragom uspelo še drugič premagati nasprotnega vratarja. Francoski napadalec pa je do hat-tricka prišel v 74. minuti.

Za Martiala je to prvi hat-trick v njegovi karieri in za United prvi po sedmih letih.

United je z zmago napredoval na peto mesto lestvice in je pri 49 točkah. Sheffield pa je s 44 točkami padel na 8. mesto.

Everton nadaljuje z dobrimi rezultati v prvenstvu. Po neodločenem rezultatu proti Liverpoolu so zdaj v gosteh premagali Norwich. Za Everton je v 55. minuti po podaji Lucasa Digne zadetek dosegel Michael Keane

Newcastle in Aston Villa sta na St. James parku remizirali z rezultatom 1:1.

Za vodstvo domačih je v 68. minuti po podaji Andya Carrola zadetek dosegel Dwight Gayle. Toda gostje so do pomembne točke prišli zahvaljujoč zadetku Ahmeda El-Mohamadya v 83. minuti.

Newcastle ima zdaj 39 točk in zasedajo 13. mesto na lestvici, ekipa iz Birminghama pa je na predzadnjem s 27 točkami.

Wolverhampton je zahvaljujoč zadetku Raula Jimeneza doma premagal Bournemouth z 1:0.