Mike Hewitt, Getty Images Sport

28.06.2020 | 19.16

Barkley popeljal Chelsea v polfinale FA pokala

Nogometaši Chelseaja so se v polfinalu najstarejšega klubskega tekmovanja na svetu pridružili Manchester Unitedu in Arsenala.

Chelsea

Pool, Getty Images Sport

Chelsea je Leicester premagal na stadionu King Power in si zagotovil mesto v polfinalu FA pokala.

V prvem polčasu zadetkov nismo videli, sta pa obe ekipi imeli po eno lepo priložnost.

V drugi del srečanja so varovanci Franka Lamparda krenili bolj motivirano in ambiciozno in to se jim je obrestovalo v 67. minuti, ko je po podaji Williana zadel Ross Barkley. Slednji je imel ob koncu tekme še eno lepo priložnost, a je Schmeichel njegov poskus ubranil.

Bluesi so lisice premagali z 1:0 in se kot tretja ekipa veselili napredovanja.

Preostala je še ena četrfinalna tekma. Za zadnjo polfinalno vozovnico se bosta na St James' Parku borila Newcastle in Manchester City. V kolikor srake meščanov ne bodo presenetile, bo že danes jasno, da bo lovorika romala  v London ali v Manchester.