Giggs: V Premier ligi je preveč tujih menedžerjev

Premier Liga 22. Feb 201711:29 > 11:50
Getty Image/ Srđan Stevanović

Legenda Manchester Uniteda Ryan Giggs meni, da je na Otoku preveč tujih menedžerjev in dodaja, da bi morali klubi bolj zaupati domačim strokovnjakom.

Giggs je tik pred koncem igralske kariere pri Manchester Unitedu za kratek čas opravljal tudi vlogo menedžerja, kasneje pa je bil dve sezoni pomočnik Louisu van Gaalu. Rdeče vrage je zapustil pred začetkom letošnje sezone, ko je United prevzel Jose Mourinho.

“Mislim, da je v Premier ligi premalo britanskih menedžerjev. Veliko je sicer tujih menedžerjev, ki sijajno opravljajo svoj posel, a še več je dobrih domačih strokovnjakov, ki so brez dela,” je dejal Giggs in dodal: “Mislim, da Britanci dobijo premalo priložnosti.”

Samo sedem od dvajsetih klubov v Premier ligi ima britanskega menedžerja, najvišje pa je uvrščen Tony Pulis, ki vodi WBA in trenutno zaseda sedmo mesto.

“Še enkrat, strinjam se, da je veliko tujih menedžerjev, ki obvladajo svoje delo, toda menim, da bi morali najti ravnovesje in domačim ponuditi več priložnosti,” je zaključil najtrofejneši britanski nogometaš v zgodovini.