Spektakel in 7+ na Old Traffordu, Vardy v klubu 100

Premier Liga 4. Jul 202017:43 > 17:45
Pool, Getty Images

Nogometaši Manchester Uniteda so na Old Traffordu s 5:2 premagali Bournemouth, Leicester pa je bil v 33. krogu Premier lige boljši od Crystal Palace-a s 3:0.

Na Old Traffordu smo videli fenomenalen prvi polčas, gostje pa so v 16. minuti povedli prek Juniorja Stanislasa, ki je potisnil žogo med nogi Maguierja in izkoristil dejstvo, da vratar De Gea ni pokril svojega bližnjega kota.

Kot, da bi ta dogodek razjezil ekipo Oleja Gunnarja Solskjaerja, ki je izenačila devet minut kasneje – močno je po žogi udaril Mason Greenwood, žoga pa je oplazila vratarja Ramsdalea.

V 35. minuti je sledil preobrat, ko je v kazenskem prostoru z roko igral Adam Smith. Strel z bele točke je natančno izvedel Marcus Rashford. Piko na i odličnemu prvemu polčasu rdečih vragov je v drugi minuti dodatka postavil Anthony Martial, ki je dosegel zadetek za rezultat polčasa 3:1.

Podobno kar se je dogajalo v prvem polčasu se je nadaljevalo tudi v drugem. Bournemouth ni popustil in v 50. minuti so si priigrali enajstmetrovko, ki jo je uspešno izvedel Joshua King.

Tako kot v prvem polčasu je gol nasprotnika tudi v drugem dodatno motiviral United tako, da je Mason Greenwood po podaji Matića v 54. minuti dosegel še drugi zadetek na tekmi.

Tudi tu pa se lepi zadetki niso končali. V 59. minuti je prosti strel izvedel Bruno Fernandes in z natančnim strelom premagal nemočnega Aarona Ramsdalea – 5:2.

Shaw, Ighalo in Pogba bi na koncu lahko zagotovili še izdatnejšo zmago Uniteda toda vseeno so rdeči vragi zabeležili 15. zmago v letošnji sezoni Premier lige in so pri 55 točkah. S tekmo in točko več pred Chelseajem so na 4. mestu lestvice.

Na stadionu King Power je Leicester v drugem polčasu strl odpor Crystal Palace-a. V 49. minuti je Tielemans lepo podal v kazenski prostor tam pa Iheanachu ni bilo težko doseči zadetka.

Na 2:0 je povišal Jamie Vardy s svojim stotim golom v Premier ligi. Asistenco je zabeležil Barnes potem, ko je hudo napako pri gostih storil Patrick van Aanholt. Tretji zadetek je padel v četrti minuti dodatka, ko se je med strelce znova vpisal Jamie Vardy

Leicester je na tretjem mestu z 58 točkami, Palace je 13. in ima 42 točk.